E-konstruktor.pl

..projekty maszyn i urządzeń..

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home

Rębak do gałęzi (rebarka) - opis wykonania

ENGLISH VERSION

Opis budowy rębaka (rębarki) do gałęzi.

W tym dziale przedstawiona została dokumentacja techniczna rębaka do gałęzi lub podobnych materiałów (szczapy, różne inne odpady). W dzisiejszych czasach ceny opału są na tyle wysokie, że warto wykorzystywać gałęzie pozostałe po ścince drzew jako paliwo. Oczywiście te grubsze wykorzystywaliśmy zawsze ale co z tymi cienkimi? Aby umożliwić ich przeróbkę potrzebujemy rębaka. Jest to urządzenie, które potnie nam gałęzie (zarówno te grubsze jak i drobne) na drobne kawałki. Czyli uzyskamy tzw. zrębke. A taką zrębką to już bez problemu możemy palić w piecach centralnego ogrzewania lub w zwykłych piecykach. W okresie zimowym najlepiej mieszać ją z węglem. Urządzenie jest bardzo przydatne w gospodarstwie domowym, tanie w eksploatacji i praktycznie bezawaryjne. Czasem trzeba tylko naostrzyć noże.

rebak

 

Jaki koszt wykonania? Czy rębak zrobimy za mniej jak 1000zł? Czy to możliwe?. Po przeczytaniu zawartych tutaj materiałów będziecie mogli sami sobie na to pytanie odpowiedzieć. Dużo zależy od tego gdzie bedziemy kupować elementy i ile zapłacimy za obróbkę.

Ze skonstruowaniem samemu rębaka do gałęzi według przedstawionego tutaj opisu powinien każdy sobie poradzić, nawet mniej doświadczony majsterkowicz. Kilka elementów musi dorobić nam tokarz wdług rysunków. Najlepiej najpierw zgromadzić wszystkie potrzebne materiały i wtedy montować. Wszystkie elementy są wyszczególnione w tabeli. Są tam tez wymiary. A dodatkowo na zamieszczonych rysunkach technicznych możemy te wymiary skontrolować.

Pamiętaj jednak szanowny Czytelniku, że zawarte tutaj informacje służą tylko celom edukacyjnym i mają charakter informacyjny! Mają na celu poszerzyć Twoją wiedzę na temat tych urządzeń. Jeżeli masz wątpliwości, pytania lub potrzebujesz pomocy proszę pisać Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Poniżej film przedstawiający prace rębaka w najnowszej wersji z uniwersalnym napędem WOM/ELEKTR. Zastosowano również aktualnie dostępne w sprzedaży obudowy łożysk wahliwych, łożyska, szersze noże (250mm).


Zobacz film lub przejdź do działu z rysunkami.

 


Zmieniony ( Wtorek, 21 Sierpień 2012 09:55 )  

Warto odwiedzić:

Ulubione miejsca:
statystyka