1

Temat: Wiza do Australii - wymagania

Hej. Podjąłem decyzję że w przyszłym roku wyjeżdżam na cztery lata do Australii już teraz zbieram informację na temat tego jak ubiegać się o wizę. Wiza do Australii jest mi potrzebna aby rozpocząć tam studia. Nie wykluczam również pozostania tam na stałe.  Podpowiedzcie proszę jak wygląda kwestia znajomości języka przy rekrutacji na uczelniach oraz czy są jakieś wymagania językowe przy składaniu wniosku wizowego.

Odp: Wiza do Australii - wymagania

Cześć. Jeśli chodzi o Australię to mają tam dość wysokie wymagania jeżeli chodzi o znajomość języka angielskiego, zarówno przy ubieganiu się na wszystkie uczelnie, jak i w przypadku procesu rekrutacyjnego gdybyś chciał podjąć tam pracę. Twoja znajomość angielskiego musi być na poziomie zaawansowanym. Według CEFR musi to być poziom minimum C1 czyli na przykład musiał byś posiadać certyfikat CAE Cambridge English z tego języka aby w ogóle czym tam się zajmować zawodowo.

3

Odp: Wiza do Australii - wymagania

To faktycznie wysokie wymagania. Gdy dwa lata temu potrzebna była mi wiza do USA to nie wymagano ode mnie żadnej umiejętności w języku angielskim, zarówno przy ubieganiu się o wizę jak i w samej pracy w Stanach Zjednoczonych. Dzięki za odpowiedź. Całe szczęście mój angielski jest na wymaganym poziomie to przynajmniej tą sprawę mam z głowy.