Temat: Profilaktyka przeciwko bakteriom, zakażeniom – co warto mieć w apteczce?

Stany zapalne i różne dolegliwości są często skutkiem działania bakterii. Pomyślałem, że warto mieć sposób na przynajmniej część z nich, zwłaszcza że niedługo moja pani urodzi dziecko. Wiadomo że nie można szaleć ale co waszym zdaniem powinno być pod ręką w tym temacie?

Odp: Profilaktyka przeciwko bakteriom, zakażeniom – co warto mieć w apteczce?

Ogólnie to kwestia jest kosmicznie rozległa ponieważ bakterie czy wirusy wpływają na wiele rzeczy. Są przecież zakażenia skórne ale również te wewnętrzne które czasami muszą być poddane specjalistycznemu leczeniu.

3

Najlepszym co można zrobić by nie dać się mikrobom to żyć w czystych warunkach. Myć często ręce, unikać brudnych przedmiotów itp. Taki elementarz może dać więcej niż wszelkiego rodzaju środki.

4

Zazwyczaj o walce z bakteriami sobie przypominamy jak już one nam zaszkodzą – wtedy sięga się po jakieś preparaty których swoją drogą jest na rynku wiele. Pomysł z profilaktyką generalnie dobry ale przed wszystkim siebie, żony ani dziecka nie uchronisz.

5

Przykładowo ja mam zawsze w apteczce domowej Urofuraginum. Mam taką tendencję że zakażenia w drogach moczowych mam co jakiś czas i jak pęcherz boli to ten środek bardzo pomaga. A nie ma co ukrywać że zazwyczaj to jest damska przypadłość więc z myślą o swojej kobiecie możesz kupić.

6

Są jakieś odpowiedniki tego leku z tego co wiem ale nie są tak skuteczne. Oryginał to zawsze oryginał. Moja mama zawsze mówiła że to jeden z tych środków które zawsze trzeba mieć, w domu i w podróży też.

7

Ludzie żyją z wieloma mikrobami w całkiem dobrych relacjach tylko że nawet o tym nie wiemy. Na wiele mikrobów się uodparniamy całkowicie w ciągu naszego życia poprzez ekspozycję. Swoją drogą to fascynujące

8

Dobrze mieć coś na wypadek zranień, skaleczeń. Czasami są na tyle płytkie że ogarniemy je samodzielnie ale jednak odkazić warto. Woda utleniona nie zawsze się w tym celu optymalnie sprawdza.

9

Znacznie lepszy do odkażania ran jest Octenispet Spray. Na bazie oktenidyny i fenoksyetanolu. Bardzo skutecznie radzi sobie z bakteriami i wieloma wirusami dlatego ja zawsze staram się go mieć w zanadrzu. Są jakieś tańsze spraye ale opinie wskazują że niestety mniej skuteczne.