1

Temat: Jakie modele do sklejania wybrać dla osoby początkującej?

Cześć, możecie mi pomóc wybrać jakieś modele do sklejania np. samolotów? Jestem osobą poczatkującą bez większego doświadczenia w modelarstwie.

2

Odp: Jakie modele do sklejania wybrać dla osoby początkującej?

Hej, jeżeli nie masz żadnego doświadczenia to wybierz na początek małe modele w skali np. 1:32 lub 1:48. Wybór jest bardzo duży, dobre marki to np. Avis, Fine Molds a z takich tańszy to Kopro.

3

Witaj! Polecałbym ci na początek np. marką Trumpeter model F-8J Crusader – bardzo fajny model, który nie jest aż tak łatwy, ale wykonany z porządnych materiałów. Z tańszych to polecam markę Hobby Boss. Ogólnie warto kupować modele do sklejania renomowanych marek, bo się o wiele lepiej skleja i są wytrzymalsze.

4

A w jakich sklepach kupujecie swoje modele?

Hej, ja polecam Ci markę Roden – dobre na sam początek i przystępne cenowo. Mają w ofercie samoloty i inne modele do sklejania w różnych wymiarach. Co do sklepu polecam ci ten: http://agtom.eu/7-modele-do-sklejania bo wybór jest ogromny, mają zarówno polskie jak i zagraniczne marki.

6

Zgadzam się z moim poprzednikiem, Agtom to bardzo dobry sklep modelarski. Zamawiam tam od dawna i jestem bardzo zadowolony. Mają też w ofercie akcesoria modelarskie, które też powinieneś sobie kupić.

7

Ja mogę ci polecić markę Hasegawa, która ma modele do sklejania wzorowane na tych z II wojny światowej i nie tylko.