Temat: Smoczek – kupić czy nie?

Jest na ten temat mnóstwo opinii i kontrowersji więc pytam się mam a nie ekspertów – warto? Dajecie swoim dzieciom smoczki dla uspokojenia?

2

Odp: Smoczek – kupić czy nie?

Szczerze to nie wyobrażam sobie żeby nie dawać. Od dawien dawna tak było i było dobrze, teraz nagle jakieś wymysły. Smoczek nie tylko uspokaja, dzieci też lubią ssać i moim zdaniem na pewnym etapie życia smoczki są im po prostu potrzebne. Tylko oczywiście trzeba wybrać dobry, nie jakiś przypadkowy bo faktycznie potem mogą być problemy na przykład ze zgryzem

No właśnie wiem. Dlatego też między innymi pytam o tę kwestię

4

Z tego co wiem na przykład te markowe smoczki https://wyprawkowy.pl/smoczki-uspokajajace-265 są bardzo dobre. Możesz przeczytać na tej stronie że ich konstrukcja jest bardzo szczegółowo obmyslona i są stworzone na podobieństwo kobiecych sutków więc wydaje mi się tak nawet na mój rozum że nie ma prawa dziać się nic niepożądanego

Wygląda to bardzo fachowo, jakbym wybierała smoczek to pewnie ten ale też mnie przeraża trochę kwestia oduczania potem dziecka od smoczka…

6

No to pomyśl o oduczaniu dziecka od piersi albo od robienia w pieluchy smile macierzyństwo obfituje w wiele takich wyzwań ale ze wszystkim można sobie poradzic, nie taki diabeł straszny jak go maluja a czasem maluchy niemalże same tracą z dnia na dzień zainteresowanie niektórymi rzeczami smile a zyskują innymi, np. nocnikiem smile

Dzięki smile